Ostrzeżenie: Katalog dla sesji nie istnieje: . Sesje nie będą działać dopóki nie zostanie utworzony katalog.
 • Przechowalnia 0
 • Prostownik Serwisowy PS-40-12-100A
  3 321,00 zł 2 999,00 zł
  Prostownik Serwisowy PS-40-48-27A
  3 321,00 zł 2 999,00 zł
  Prostownik Serwisowy PS-40-24-55A
  3 321,00 zł 2 999,00 zł
  Promocja

  Prostownik Serwisowy PS-40-24-55A

  3 321,00 zł 2 999,00 zł

  Kod: PS-40-24-55A
  Wysyłka:7 dni
  Produkt dostępny
  Waga:7.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:sztuka

  Prostowniki serii PS-40 to nowsze wersje prostowników PS-30 produkowanych od kilku lat.

  Funkcjonalność obu rodzin jest bardzo zbliżona, jednak najnowsze prostowniki serii PS-40 cechuje się dużo lepszymi parametrami pracy. 

  Najważniejsze zmiany w stosunku do poprzedniego modelu opisane są poniżej:

  - Zmniejszona waga prostownika z 14kg do 7kg przy jednoczesnym zwiększeniu mocy urządzenia (dzięki zastąpieniu klasycznego transformatora toroidalnego, układem impulsowym o mniejszym cięzarze i większej sprawności).

  - Dużo większa precyzja napięcia ładowania / podtrzymania akumulatora. Prostownik posiada kompensację napięcia odkładającego sie na przewodach podłączanych do akumulatora. Dzięki niej napięcie na zaciskach akumulatora nie jest już pomniejszone w spadek na przewodach.

  - Większa moc prostownika, która wynosi 1600W, dzięki czemu maksymalny prąd ładowania / podtrzymania wynosi 55A (dla prostownika w wersji 24V). W poprzednim modelu prąd ładowania wynosił maksymalnie 30A.

  - Mniejsze wahania napięcia na akumulatorze. Dzięki wykorzystaniu technologii impulsowej tętnienia napięcia na akumulatorze są dużo mniejsze, co nie jest bez znaczenia dla instalacji elektrycznej nowoczesnych pojazdów.

  - Ładowanie trzech typów akumulatorów:

                                                      - Akumulator kwasowe
                                                        Akumulatory żelowe
                                                      - Akumulatory AGM

  - Funkcja podtrzymania napięcia akumulatora. Mamy możliwość ustawienia wartości napięcia od 26V do 28V (ze skokiem 0,2V)
     oraz ograniczenia prądu podtrzymania od 11A do 55A (dla prostownika w wersji 24V).  W poprzednim modelu prąd podtrzymania wynosił maksymalnie 30A.  Pozostałe najważniejsze funkcje prostownika:        


  - Podgląd aktualnej wartości zarówno prądu ładowania jak i napięcia panującego na zaciskach akumulatora na wyświetlaczu LCD.

  - Zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem akumulatora. W takiej sytuacji urządzenie nie pozwoli na rozpoczęcie ładowania.

  - Zabezpieczenie przed zwarciem krokodylków – nawet długotrwałe zwarcie przewodów wyjściowych urządzenia nie powoduje jego uszkodzenia.

  - Ograniczenie napięcia ładowania, dzięki czemu w końcowej fazie ładowania akumulatora, napięcie na jego zaciskach nie przekroczy wartość dla niego zalecanej. Układ działa analogicznie jak regulator napięcia ładowania w alternatorach odpowiedzialnych za ładowanie akumulatorów w pojazdach. Dzięki tej funkcji tzw. gazowania w akumulatorach ołowiowo – kwasowych jest ograniczone do minimum lub nie występuje w ogóle.

  - Aktywny układ chłodzenia (wentylator elektryczny) dzięki któremu udało się w znaczny sposób zwiększyć wydajność urządzenia.

  - Układ zabezpieczający akumulator przed przeładowaniem. Dzięki niemu po podłączeniu prostownika do akumulatora, nie musimy ingerować w proces jego ładowania. Po całkowitym naładowaniu akumulatora, proces ładowania zostanie automatycznie przerwany, a sam prostownik może być odłączony w późniejszym czasie (bez szkody dla akumulatora).

  - Licznik energii przekazanej do akumulatora. Na wyświetlaczu podczas ładowania możemy obserwować ilość energii (wyrażoną w Ah) która trafiła do ładowanego akumulatora.


  Poniżej najważniejsze informacje techniczne dotyczące sprzedawanego produktu:

  Model prostownika: PS-40-24-55A
  Zasilanie: 230VAC 50Hz
  Moc znamionowa: 1600W
  Do ładowania akumulatorów: 24V
  Elektroniczne ograniczenie prądu ładowania akumulatorów: 11A - 55A
  Elektroniczne ograniczenie prądu podczas pracy w trybie podtrzymania napięcia: regulowane od 11A do 55A
  Zalecana pojemność ładowanych akumulatorów: 33Ah – 550Ah

  Waga prostownika: 7kg

  Wymiary: głębokość:285mm / szerokość: 415mm / wysokość (bez rączki): 145mm

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Czas wyświetlania strony: 0.079s