Ostrzeżenie: Katalog dla sesji nie istnieje: . Sesje nie będą działać dopóki nie zostanie utworzony katalog.
 • Przechowalnia 0
 • Prostownik Serwisowy PS-40-48-27A
  3 321,00 zł 2 999,00 zł
  Prostownik Serwisowy PS-40-24-55A
  3 321,00 zł 2 999,00 zł
  Prostownik Serwisowy PS-40-12-100A
  3 321,00 zł 2 699,00 zł

  Prostownik Serwisowy PS-30-24-30A

  2 583,00 zł

  Kod: PS-30-24-30A
  Wysyłka:14 dni
  Produkt dostępny
  Waga:14.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:sztuka

  Prostownik PS-30 jest urządzeniem którego konstrukcja jest oparta na transformatorze toroidalnym, współpracującym z tyrystorowym układem prostowniczym.

  Sercem urządzenia jest jednak układ elektroniczny wykonany w oparciu o nowoczesny mikrokontroler, który steruje pracą prostownika. Dzięki temu mamy możliwość ustawienia dokładnych parametrów pracy urządzenia, co pozwala dostosować go do szerokiej gamy akumulatorów w dużym zakresie pojemności.

  Prostownik PS-30... został zaprojektowany do ładowania dwóch typów akumulatorów:

  - Pierwszy typ stanowią standardowe akumulatory ołowiowo – kwasowe stosowane w pojazdach mechanicznych napędzanych silnikami spalinowymi. Są to zarówno akumulatory obsługowe (w których należy sprawdzać poziom elektrolitu oraz w razie potrzeby uzupełniać go poprzez dolanie wody destylowanej) jak i tzw. akumulatory bezobsługowe, nie wymagające szczególnych zabiegów konserwacyjnych. 

  - Drugi typ stanowią tzw. „akumulatory żelowe” będące odmianą akumulatorów ołowiowo – kwasowych, w których elektrolit występuje w postaci żelu. Dzięki temu bateria może pracować w dowolnej pozycji, bez ryzyka jego wycieku. Tego typu akumulatory możemy spotkać w pojazdach napędzanych silnikami elektrycznymi, wózkach dla osób niepełnosprawnych, skuterach elektrycznych, łodziach, pontonach itp.


  Poniżej lista najważniejszych zalet prostowników serii PS-30:

  - Duży wyświetlacz LCD, czytelny zarówno w oświetlonych jak i zaciemnionych pomieszczeniach. Dzięki niemu jesteśmy cały czas informowani o stanie pracy urządzenia.

  - Intuicyjne MENU w języku polskim oraz angielskim.

  - Możliwości wyboru typu ładowanego akumulatora. Jak wspomniano wcześniej mamy do wyboru do trzech typów baterii. Dzięki temu urządzenie wybiera optymalną charakterystykę ładowania, co zapobiega uszkodzeniu akumulatora oraz w znaczący sposób wpływa na zwiększenie jej żywotności.

  - Możliwość wyboru trybu ładowania. Dostępny jest tryb ładowania buforowego oraz cyklicznego.

  - Możliwość ustawienia prądu ładowania. Dzięki temu można precyzyjnie dobrać prąd ładowania do pojemności posiadanych akumulatorów. Funkcja ta daje nam pewność, że nawet głęboko wyładowany akumulator, w całym cyklu ładowania nie pobiera prądu większego niż ustawiony, co negatywnie mogłoby wpłynąć na jego żywotność.

  - Możliwość modyfikacji napięcia po osiągnięciu którego następuje zakończenie procesu ładowania. Ta funkcja powinna być używana tylko przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę z zakresu ładowania akumulatorów. Osobom nie posiadającym takiej wiedzy zaleca się korzystanie z wartości domyślnych, ustawionych fabrycznie.

  - Pamięć do 9 ustawionych przez użytkownika programów ładowania. Dzięki tej funkcji mamy możliwość zapisania wybranych wcześniej parametrów ładowania. Przy ponownym ładowaniu tej samej baterii wystarczy wybrać numer programu pod który zostały zapisane wszystkie ustawienia.

  - Pamięć parametrów aktualnych. Dzięki temu po zaniku napięcia w sieci prostownik zapamięta wszystkie aktualne ustawienia i po pojawieniu się napięcia w sieci dokończy proces ładowania.

  - Podgląd aktualnej wartości zarówno prądu ładowania jak i napięcia panującego na zaciskach akumulatora na wyświetlaczu LCD.

  - Zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem akumulatora. W takiej sytuacji urządzenie nie pozwoli na rozpoczęcie ładowania.

  - Zabezpieczenie przed zwarciem krokodylków – nawet długotrwałe zwarcie przewodów wyjściowych urządzenia nie powoduje jego uszkodzenia.

  - Ograniczenie napięcia ładowania, dzięki czemu w końcowej fazie ładowania akumulatora, napięcie na jego zaciskach nie przekroczy wartość dla niego zalecanej. Układ działa analogicznie jak regulator napięcia ładowania w alternatorach odpowiedzialnych za ładowanie akumulatorów w pojazdach. Dzięki tej funkcji tzw. gazowania w akumulatorach ołowiowo – kwasowych jest ograniczone do minimum lub nie występuje w ogóle.

  - Układ soft – startu. Transformatory toroidalne pobierają duży prąd rozruchu, co czasami powoduje zadziałanie bezpieczników w instalacji budynku. Zastosowanie układu soft – startu całkowicie eliminuje to zjawisko.

  - Trzy stopniowy układ zabezpieczenia termicznego, dzięki któremu nie dochodzi do uszkodzenia urządzenia nawet w najbardziej niesprzyjających dla niego warunkach.

  - Aktywny układ chłodzenia (wentylator elektryczny) dzięki któremu udało się w znaczny sposób zwiększyć wydajność urządzenia.

  - Układ zabezpieczający akumulator przed przeładowaniem. Dzięki niemu po podłączeniu prostownika do akumulatora, nie musimy ingerować w proces jego ładowania. Po całkowitym naładowaniu akumulatora, proces ładowania zostanie automatycznie przerwany, a sam prostownik może być odłączony w późniejszym czasie (bez szkody dla akumulatora).


  Poniżej najważniejsze informacje techniczne dotyczące sprzedawanego produktu:

  Model prostownika: PS-30-24-30A
  Zasilanie: 230VAC 50Hz
  Moc znamionowa: 1200VA
  Do ładowania akumulatorów: 24V
  Elektroniczne ograniczenie prądu ładowania akumulatorów: 1A - 30A
  Zalecana pojemność ładowanych akumulatorów: 30Ah – 300Ah

  Waga prostownika: 14kg

  Wymiary: długość:380mm / szerokość: 225mm / wysokość (bez rączki): 125mm

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Czas wyświetlania strony: 0.050s